Czeka nas ogromna metamorfoza GOK-u w SiennieCzas czytania: 2 min.

Gminny Ośrodek Kultury w Siennie zostanie zmodernizowany i rozbudowany.

Planowany zakres prac jest bardzo imponujący. Zamówienie przetargowe obejmuje wykonanie robót budowlanych związanych z przebudową i rozbudową budynku w Siennie. Pojawią się nowe pomieszczenia, takie jak sala do spotkań młodzieży, seniorów i sali multimedialnej oraz zaplecze socjalno-biurowe, magazynowe i techniczne.

Modernizacja obejmuje rozbudowę budynku, aby dostosować go do połączonej funkcji Gminnego Ośrodka Kultury oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Siennie. Powstanie przestronna czytelnia z tablicą multimedialną, sale zajęć w tym między innymi do malarstwa. Oczywiście modernizacja obejmie również utworzenie nowej elewacji, położenie dachu, utworzenie ekologicznego źródła ciepła, fotowoltaikę. W skrócie będzie to bardzo nowoczesny budynek na miarę XXI wieku

– mówi Mariusz Strąk, Wójt Gminy Sienno.

Czekaliśmy na ten moment.

[…].

Przecieramy oczy ze zdumienia, jak piękne wnętrza dla nas zaprojektowano.

[…].

– czytamy na stronie Gminnego Ośrodka Kultury w Siennie.

Inwestycja otrzymała bardzo duże dofinansowanie zewnętrzne: z rządowego programu Polski Ład – 4,5 miliona złotych. Gmina Sienno, działając zgodnie z art. 222 ust. 4 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2022 r., poz.1710), informuje, że na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę w wysokości: 6 111 112,00 zł.

Kto zostanie Wykonawcą zadania pn. Przebudowa, rozbudowa istniejącego budynku w Siennie na cele infrastruktury kulturalnej?

Informacja z otwarcia ofert – TUTAJ.

Źródło: Echo Dnia; Gminny Ośrodek Kultury w Siennie; Biuletyn Informacji Publicznej – Urząd Gminy Sienno.

Nasz sondaż. Zagłosuj

Burmistrz ma romans z urzędniczką. Czy w takiej sytuacji powinni pracować w jednym urzędzie?

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam szukać nieprawidłowości

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.