Czarna seria na drogach powiatu opolskiego. Nie żyje kierowcaCzas czytania: 4 min.

Policja apeluje o ostrożna jazdę.  Stosujmy się do przepisów oraz obserwujmy sytuację na drodze bo nasze decyzje na drodze przekładają się na bezpieczeństwo innych.

21 maja po godzinie 13.00 dyżurny opolskiej komendy został powiadomiony o zderzeniu się dwóch pojazdów na drodze wojewódzkiej 747 w miejscowości Kolonia Łaziska.

Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu 22-letnia mieszkanka gminy Łaziska jadąca samochodem Hyundai z niewyjaśnionych dotąd przyczyn najechała na Citroena należącego do zarządu dróg.

W wyniku zderzenia do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zostało przewiezione dwuletnie dziecko, które podróżowało z kobietą, jak również sama kierująca.

Na szczęście ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

KPP Opole Lubelskie
21 maja przed godziną 15.00 dyżurny został powiadomiony o kolejnym zdarzeniu drogowym w miejscowości Michałów.

Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że kierujący ciągnikiem Ursus 53-latek z gminy Józefów Lubelski podczas rozpoczęcia manewru skrętu w lewo nie zachował należytej ostrożności w wyniku czego doprowadził do zderzenia z pojazdem Peugeot, którym kierowała 38-letnia mieszkanka gminy Józefów nad Wisłą.

Siła uderzenia była tak duża, że w ciągniku odpadło koło i przewrócił się na bok.

 

KPP Opole Lubelskie
 

20 maja po godzinie 9 na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich 747 i 833 w miejscowości Chodel doszło do zderzenia trzech pojazdów osobowych. Na miejscu dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz zastępy OSP Chodel i OSP Osiny, ZRM i Policja. Autami podróżowało5 osób.

Kierujący jednym z pojazdów został przetransportowany do szpitala.

 

 

17 maja nad ranem, około godz. 4 doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia  w miejscowości Borów Kolonia, w powiecie opolskim.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 68 letni kierujący pojazdem marki Opel, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, wjechał do rowu, a następnie uderzył w drzewo.

Niestety, w wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna zmarł na miejscu.

 

KPP Opole Lubelskie
 

16 maja przed południem doszło do zdarzenia w miejscowości Rozalin w powiecie opolskim.

Dyżurny opolskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że na przejeździe kolejowym osobówka zderzyła się z drezyną kolejową.

Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu, 43-letnia mieszkanka gminy Opole Lubelskie jadąca samochodem osobowym marki Opel, nie zastosowała się do znaku drogowego B-20 STOP i wjechała na niestrzeżony przejazd kolejowy w chwili kiedy torami jechała z kierunku Karczmisk w kierunku Opola Lubelskiego drezyna kolejowa, pchająca przed sobą platformę.

Doszło do uderzenia drezyny w tył pojazdu, a następnie Opel uderzył w drzewo.

 

KPP Opole Lubelskie
12 maja po godzinie 7.00 na drodze wojewódzkiej 832 w miejscowości Poniatowa w powiecie Opolskim doszło do kolizji drogowej.

Jak wynika z ustaleń policjantów obsługujących zdarzenie, pod samochód osobowy marki Opel, nagle wbiegła sarna. 26-letni kierujący chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzęciem zjechał do rowu, a następnie uderzył w drzewo.

Na szczęście kierujący nie odniósł żadnych obrażeń ciała. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Kierujący Oplem podróżował sam, był trzeźwy.

Zwierzę oddaliło się z miejsca.

 

KPP Opole Lubelskie

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

Jak często korzystasz z Paczkomatów?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.