Charytatywna akcja biegowa dla dzieciaków z SOSW w Hucie!Czas czytania: 2 min.

Bieg charytatywny „Ruszamy z Kopyta”.

Nasi wspaniali Mikołajowie i Mikołajki mamy okazję, by znowu się zjednoczyć. W ubiegłym roku nie mogliśmy biegać w szczytnym celu, dlatego teraz czeka nas wyjątkowa okazja i wyjątkowe wyzwanie. Zbieramy na budowę hali do hipoterapii, która potrzebna jest już teraz! Dlatego 16 października „Ruszamy z kopyta” i wspieramy dzieciaki HUCIAKI.

– czytamy na stronie wydarzenia.Celem zrzutki (TUTAJ) jest zbiórka funduszy na budowę hali do hipoterapii.

Budowa hali do hipoterapii jest niezbędną inwestycją, by ta wielozmysłowa terapia prowadzona była niezależnie od warunków pogodowych.

Hipoterapia to metoda rehabilitacji psychoruchowej, która odbywa się przy udziale koni.Dzięki hipoterapii dzieci łatwiej pokonują lęki, budują więzi, wyrażają swoje emocje i komunikują się ze światem. Rehabilitacja poprzez hipoterapię pomaga nie tylko dzieciom zmagającym się z autyzmem, zespołem Downa czy porażeniem mózgowym, ale także z nieprawidłowym wzorcem chodu czy po amputacjach.

Z wyżej wymienionych powodów postanowiliśmy zorganizować bieg charytatywny na różnych dystansach, tak by zaangażować, jak największą ilość osób.

Każdy z Was może pomóc i wesprzeć ten szczytny cel zapisując się do udziału w biegu TUTAJ.

Wirtualna trasa TUTAJ.

Oprócz imprezy sportowej, Organizatorzy przygotują dla Uczestników moc atrakcji – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych m.in. bieg, Maraton Zumby , licytacja, zamki dmuchane, pokaz sprzętu strażackiego i wozu, prezentacja samochodów do driftu Lamborghini od Dafi, malowanie twarzy, przejażdżki konne oraz koncert. Nie zabraknie oczywiście poczęstunku oraz mnóstwa pozytywnej energii.Każdy z uczestników biegu otrzyma pakiet startowy i pamiątkowe medale.

PROGRAM BIEGU „RUSZAMY Z KOPYTA”

Link do wydarzenia TUTAJ.

Źródło: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Hucie.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

Jak często korzystasz z Paczkomatów?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.