Cegła ozdobna w nowoczesnym wnętrzuDining place with a wooden table and straw lampshade in the living room in natural timeless style during a sunshine
Czas czytania: 2 min.

Aranżacje z udziałem cegły wprawiają w osłupienie! Ten historyczny materiał robi prawdziwą furorę w branży wnętrzarskiej. Rozważasz wprowadzenie go do swojej przestrzeni mieszkalnej? Już teraz dowiedz się więcej na temat zastosowania cegły we współczesnych wnętrzach!

 

Rosnąca popularność cegły we wnętrzach

Cegła ozdobna, jeszcze do niedawna kojarzona z tradycyjnymi czy rustykalnymi wnętrzami, dziś, w nowoczesnych aranżacjach, zyskuje nowe życie! Jej surowy charakter przełamuje zwyczajne, często sterylne czy też monotonne przestrzenie, wprowadzając do nich wyrazistość i niesamowicie przytulny klimat. Nawiązuje do przeszłości, dzięki czemu świetnie wpisuje się w preferencje osób ceniących sobie klimaty historyczne, loftowe i eklektyczne. Warto zapoznać się z dostępnymi opcjami na rynku, ponieważ współczesna oferta cegieł wewnętrznych zapewnia szeroki wybór materiałów oraz różnorodność kształtów, kolorów i struktur. To wszystko pozwala na tworzenie aranżacji, które są maksymalnie oryginalne i spersonalizowane.

Nowoczesna aranżacja z cegłą ozdobną

Aranżacja z udziałem cegły ozdobnej nie należy do łatwych. Wykończenie jednej lub dwóch ścian wnętrza, choć jest najprostszym i z reguły efektownym zabiegiem, to często wiąże się z ryzykiem… Co to oznacza? Otóż taki ruch zalecany jest przede wszystkim dla posiadaczy dużych i dobrze doświetlonych pomieszczeń, gdzie cegła dekoracyjna może ukazać swoje naturalne piękno. W przypadku mniejszych wnętrz, z ograniczoną liczbą okien lub tych usytuowanych od północy, gdzie na przestrzeni całego dnia dociera mała ilość światła słonecznego, duże ilości cegły mogą wywołać efekt przytłoczenia. Dlatego na niewielkich metrażach cegła powinna być traktowana zdecydowanie jako subtelny akcent dekoracyjny, a nie dominujący element wystroju.

Cegła w harmonii z innymi materiałami

Choć wiele osób traktuje cegłę jako samodzielną dekorację, tak w połączeniu z innymi surowcami potrafi zachwycić jeszcze bardziej. Zestawienie cegły z drewnem jest szczególnie interesujące, ponieważ drewno przełamuje czy też łagodzi surowość cegły, wprowadzając do aranżacji ciepły i przytulny klimat. Zupełnie inaczej w towarzystwie cegły wypada beton. Warto zauważyć, że surowość obu tych materiałów uzupełnia się – beton „wycisza” ceglaną strukturę, tworząc we wnętrzu ciekawy, minimalistyczny, a jednocześnie wyrazisty efekt wizualny. Również metalowe elementy świetnie odnajdują się w sąsiedztwie cegiełek ozdobnych. Ich kontrastujące tekstury i kolory dodają aranżacji dynamizmu oraz nowoczesnego wyrazu.

Rozglądasz się za cegłą do swojego domu lub mieszkania? Sprawdź ofertę polskiej marki e-CEGŁA!

Artykuł zewnętrzny

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

Jak często korzystasz z Paczkomatów?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.