Były kolizje, byli pijani – na rowerach oraz kierujący osobówkąCzas czytania: < 1 minutę

Lipska policja podsumowała działania prowadzone w związku z dniem Wszystkich Świętych. Na lipskich drogach nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci obsłużyli jedynie dwie kolizje drogowe.

W tym roku policyjne działania rozpoczęły się w piątek 28 października i trwały do północy 2 listopada. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim, którzy w te dni odwiedzali groby najbliższych.

W czasie wydłużonego świątecznego weekendu, na drogach powiatu lipskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci otrzymali zgłoszenie o dwóch kolizjach drogowych, w których nikt nie ucierpiał. W ciągu sześciu dni, policjanci mimo licznych apeli, zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących rowerami i jednego kierującego samochodem osobowym.

Policjanci w okresie święta zmarłych koncentrowali się na zapewnieniu płynności ruchu w głównych ciągach komunikacyjnych, jak i na drogach dojazdowych do cmentarzy. W miejscach, gdzie występowały utrudnienia, funkcjonariusze kierowali ruchem. Mundurowi zwracali uwagę na przestrzeganie ograniczeń prędkości. Reagowali również na nieprawidłowe zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych oraz badali stan trzeźwości i stan psychofizyczny kierujących pojazdami. Policjanci umundurowani obecni byli także na cmentarzach, by zapewnić bezpieczeństwo odwiedzającym groby.

Dziękujemy wszystkim kierowcom za bezpieczną i odpowiedzialną jazdę po drogach naszego powiatu.

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa.

Źródło: KPP w Lipsku.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

Jak często korzystasz z Paczkomatów?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.