Bitwa o Lipsko wygrana!Czas czytania: < 1 minutę

Skarb ukryty w labiryntach zapomnianej biblioteki został odnaleziony 21. listopada 2020 r.

Sześć grup detektywów w ciągu sobotniego popołudnia przeprowadziło intensywne śledztwo, penetrując Lipsko i okolice, analizując dane historyczne i pokonując zastawione pułapki.

A pułapki na prośbę Lipskiego Centrum Kultury przygotował Krzysztof Petek, pisarz, podróżnik i detektyw, autor niemal trzydziestu powieści i organizator gier detektywistycznych.

Z przyczyn oczywistych, gra planowana od miesięcy, musiała się przenieść do Internetu. Nic nie zastąpi spotkania twarzą w twarz, ale specjalnie przygotowany zestaw szyfrowanych stron internetowych stał się również emocjonującym polem „Bitwy o Lipsko”.

Detektywi szukali konkretnych miejsc, analizowali treść tablic, odnajdywali imiona z przeszłości.

Grę najszybciej ukończyła grupa, posługująca się kryptonimem „Smerfy w piżamach”. Prócz satysfakcji otrzymują książki autorstwa Krzysztofa Petka.

Świetnie spędzony czas z rodziną i przyjaciółmi. Niektóre pytania były podchwytliwe i nieoczywiste, ale dotyczyły Lipska i okolic, więc chętnie szukaliśmy odpowiedzi. Z przyjemnością zgłoszę się do kolejnej edycji, jeżeli będzie…

– mówi Justyna, uczestniczka gry.

Rodzinna Gra Terenowa „Bitwa o Lipsko” odbyła się w ramach projektu „W moim sercu Polska”, dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Źródło: Lipskie Centrum Kultury.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

MojeLipsko.info niebawem zacznie korzystać z możliwości płatnych artykułów. Jaka kwotę miesięcznie jesteś w stanie przeznaczyć na pełen dostep do portalu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.