Będą bezpłatne testy dla cudzoziemców, pracowników sezonowych zatrudnionych w rolnictwie!Czas czytania: < 1 minutę

Na czwartkowym briefingu minister Ardanowski poinformował, że wprowadzono „istotne” ułatwienia dla pracowników zza wschodniej granicy. Zaznaczył, że cudzoziemcy, którzy docierają do gospodarstw rolniczych, mogą podczas kwarantanny wykonywać pracę od pierwszego dnia pobytu, czego nie ma w innych branżach.

Jak informuje minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski:

Państwo to wspólnota. Dobrze funkcjonuje, gdy jest współpraca i wzajemne zrozumienie. Dziękuję ministrowi Szumowskiemu, który zdaje sobie sprawę z wagi problemu. Mam dobre wiadomości dla rolników legalnie zatrudniających cudzoziemców. Za niezbędne testy, wykonywane pracownikom sezonowym przyjeżdżającym z zagranicy, zapłaci budżet państwa.

Minister zwrócił uwagę, że nie ma już żadnych przeszkód w zatrudnianiu cudzoziemców przy tegorocznych zbiorach. Podkreślił jednocześnie, że to co korzystne dla rolników, jest też korzystne dla nas wszystkich.

Ta pomoc oznacza w konsekwencji zebranie wszystkich plonów dzięki czemu unikniemy wysokich cen owoców i warzyw, a to odczuje w portfelu każdy konsument. Tak wygląda państwo realne, a nie teoretyczne.

– dodał minister.

Przypomnijmy, że w regionie radomskim brak cudzoziemskich pracowników najbardziej dotyka powiat grójecki. Kolejne powiaty, które zatrudniają pracowników zza wschodniej granicy to białobrzeski, kozienicki, radomski, przysuski, zwoleński i lipski.

Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Nasz sondaż. Zagłosuj

Tak z ciekawości pytanie :)
Czy wybralibyście twórcę i naczelnego MojeLipsko.info na swojego wójta/burmistrza?

wspieraj nas cyklicznie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.