Alert pogodowy! Nadciąga duże załamanie pogody!Czas czytania: 2 min.

Komunikat pogodowy od Info Meteo – Warszawa.

Są prognozy, których wolelibyśmy Wam nie przekazywać.

Niestety aura w tym roku jest dla nas mało przychylna. Ciepłe dni możemy policzyć na palcach jednej ręki, nie możemy też narzekać na nadmiar słońca. Do Polski już zbliża się załamanie pogody, które przyniesie chłodny front atmosferyczny, znajdujący się obecnie nad Niemcami.

Poniedziałek jeszcze względnie spokojny, a w pierwszej części dnia możliwe, że jeszcze dość słonecznie. Od zachodu będzie się już jednak powoli nasuwała strefa frontowa z przelotnymi opadami deszczu. Na Mazowszu opady mogą się pojawić dopiero po godzinie 16:00, nie powinny być jednak intensywne i będą miały charakter przelotny. Przed frontem jeszcze dość ciepło, w południe na termometrach nawet 17-18°C, po południu temperatury będą już jednak szybko spadać.

To co nas jednak najbardziej interesuje zacznie się dziać w nocy z poniedziałku na wtorek. Na wspomnianym już froncie chłodnym dojdzie do zafalowania, a od strony Czech nad Polskę wkroczy strefa deszczu i mokrego śniegu, która w nocy dotrze do centrum kraju.

W tym miejscu chcielibyśmy się zatrzymać.

Jeszcze kilka dni temu modele sugerowały śnieżyce także na Mazowszu. Wygląda jednak na to, że zostaną one ograniczone do południa i południowego wschodu Polski, być może pojawią się także na południu Mazowsza. Samych opadów będzie jednak bardzo dużo, ponieważ wędrówkę niżu na północ przyblokują wyże ulokowane nad Skandynawią i Rosją. W rejonach Górskich może spaść 80-100mm w ciągu 3 dni co w przeliczeniu na śnieg może dać nam blisko metr świeżego puchu! W Małopolsce i na Podkarpaciu może spać 40-60mm wody, w woj. świętokrzyskim na południu Mazowsza i na Lubelszczyźnie 20-40mm. W Warszawie opady łączne nie powinny przekroczyć 15-20mm. Co Ciekawe na północy i północnym zachodzie Mazowsza na ten czas są prognozowane opady rzędu zaledwie 2-5mm.

Reasumując czekają nas 3 dni szarej, pochmurnej, deszczowej i chłodnej aury. Od wtorku temperatury maksymalne w ciągu dnia będą ledwo osiągać 5-6°C. Istnieje szansa, że od przyszłego weekendu na dłużej zrobi się wiosennie, ale ze względu na dynamikę nad europejskim obszarem synoptycznym, mówimy o tym póki co z dużą rezerwą.

Źródło: Info Meteo – Warszawa.

Nasz sondaż. Zagłosuj

Burmistrz ma romans z urzędniczką. Czy w takiej sytuacji powinni pracować w jednym urzędzie?

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam szukać nieprawidłowości

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.