Alarm w Kingspanie!
26 maja 2022 roku strażacy z Komendy Powiatowej oraz Jednostki Ratowniczo Gaśniczej z Lipska we współpracy z Ochotniczymi jednostkami Straży Pożarnych z powiatu lipskiego i pracownikami zakładu produkcyjnego KINGSPAN, przeprowadzili ćwiczenia na terenie zakładu produkcyjnego KINGSPAN Lipsko.

 

Dowódca JRG w Lipsku zaplanował dwa założenia w których można było przećwiczyć:

  • zabezpieczenie substancji niebezpiecznej która wypłynęła z uszkodzonego zbiornika – ćwiczył Zespół Ratownictwa Chemicznego Zakładu Produkcyjnego KINGSPAN w Lipsku;
  • podnoszenie wraz z zabezpieczaniem przedmiotów o dużej wadze oraz wydobycie i udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu;
  • zasysane wody ze sztucznego zbiornika ppoż. wraz z przetłaczaniem wody na większe odległości za pomocą autopomp pojazdów bojowych.

 

Celem manewrów było przećwiczenie różnego rodzaju działań ratownictwa specjalistycznego realizowanego przez podmioty KSRG w zakresie podstawowym. Scenariusze i pozoracja ćwiczeń dotyczyły przede wszystkim ratownictwa medycznego w aspekcie zdarzeń ratownictwa technicznego, chemiczno-ekologicznego oraz podawania wody na duże odległości. Doskonalono również prowadzenie łączności na potrzeby kierowania działaniami i sposobów jej organizacji w przypadku konieczności jej realizacji podczas kilku – jednocześnie występujących zdarzeń.

W ćwiczeniach brało udział 7 zastępów w sile 29 strażaków. Ponadto przebieg ćwiczeń nadzorował zespół rozjemców i organizatorów złożony ze strażaków JRG i KP PSP w Lipsku oraz pracowników zakładu.

Źródło: KP PSP w Lipsku.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*