6 nowych kompleksów sportowo-rekreacyjnych
Przetargi na budowę nowych kompleksów sportowo-rekreacyjnych dla Świesielic, Pcina, Starego Ciepielowa, Kałkowa, Chotyz, Wielgiego zostały ogłoszone.

 

W ramach inwestycji na nowych kompleksach za łączną kwotę ponad 4 milinów złotych, ma zostać wybudowana ogólnodostępna, infrastruktura sportowo-rekreacyjna składająca się z wielofunkcyjnego boiska sportowego o nawierzchni ze sztucznej trawy, placu do ćwiczeń z wykorzystaniem masy własnego ciała – street workout, siłowni zewnętrznej, placu zabaw dla dzieci oraz ze strefy rekreacyjnej z zamontowanym zewnętrznym betonowym stołem do ping ponga oraz stołu do gier w szachy, które posłużą mieszkańcom do amatorskiego uprawiania sportu i rekreacji na świeżym powietrzu.

Dodatkowo w Wielgiem powstanie drugi w gminie kort do tenisa ziemnego z nawierzchnią ze sztucznej trawy.

Słowem przypomnienia: 3 miliony 150 tysięcy złotych na budowę mini kompleksów sportowo-rekreacyjnych w miejscowości: Chotyze, Kałków, Stary Ciepielów, Wielgie, Pcin – Gmina Ciepielów otrzymała w ramach Programu Polskim Ład, co łącznie ze środkami Gminy daje łącznie 3,465 miliona złotych.

Na realizację projektu „Budowa mini kompleksu sportowo-rekreacyjnego w miejscowości Świesielice”, Gmina pozyskała dofinansowanie środków z Unii Europejskiej w wysokości 179 040 złotych. Wartość kosztorysowa inwestycji wynosi 459 079 złotych.

Rozstrzygnięcie przetargu 8 lipca 2022 roku.

Źródło: Urząd Gminy w Ciepielowie.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*