5 lat funkcjonowania przepisu dot. przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym!Czas czytania: 2 min.
Listen to this article

Przepis ma już pięć lat, a nadal nie brakuje kierowców rażąco lekceważących obowiązujące ograniczenia prędkości. Do tej pory na Mazowszu ujawniono 10480 przypadków przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.

W przypadku, gdy przekroczysz prędkość dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym, Twoje prawo jazdy, decyzją administracyjną wydaną przez właściwego starostę, zostanie zatrzymane na trzy miesiące. Zostaniesz również ukarany mandatem w kwocie od 400 do 500 zł oraz otrzymasz 10 punktów „karnych”.

W tym okresie nie możesz kierować pojazdem. Jeśli to uczynisz, okres zatrzymania dokumentu przedłuży się o kolejne 3 miesiące. Narażasz się ponadto na mandat karny w kwocie 500 zł lub karę grzywny do 5000 zł, jeżeli sprawę będzie rozstrzygał sąd.

W przypadku stwierdzenia kierowania pojazdem w przedłużonym okresie, decyzją administracyjną o cofnięciu uprawnień, stracisz prawo jazdy, które możesz odzyskać po ponownym spełnieniu wszystkich wymagań stawianych osobie po raz pierwszy ubiegającej się o uprawnienie do kierowania pojazdami.

Kiedy w czasie obowiązywania zatrzymania prawa jazdy spowodujesz zdarzenie drogowe Twoja Polisa OC nie będzie Cię chronić!

Przekraczając prędkość ryzykujesz ŻYCIE I ZDROWIE swoje i przewożonych pasażerów, a także stwarzasz niebezpieczeństwo dla innych użytkowników drogi.

Źródło: KPP w Lipsku.

Catering Zacisze


 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.