5 gmin z powiatu z dofinansowaniem na usuwanie i unieszkodliwianie azbestu
Uroczyste podpisanie umów dotacyjnych miało miejsce 25.07.2022 r. w starostwie powiatowym w Radomiu w obecności minister klimatu i środowiska p. Anny Moskwy.

Dziękujemy samorządom za okazane zaufanie i za chęć przystąpienia do programu usuwania azbestu. Zawsze to jest dla gminy dodatkowy wysiłek i dodatkowe zadanie, ale na pewno efekt niezwykły i potrzebny dla mieszkańców.

– mówiła minister Anna Moskwa.

Umowy na dofinansowanie usuwania azbestu z gminami z powiatu lipskiego podpisał Marek Ryszka, prezes zarządu WFOŚiGW w Warszawie.

Współpraca WFOŚiGW w Warszawie z samorządami przebiega nienagannie od wielu lat. Program usuwania azbestu pokazuje jak samorządowcy znają potrzeby mieszkańców i odpowiadają na nie. My te działania jako Fundusz wspieramy.

– powiedział Marek Ryszka, prezes zarządu WFOŚiGW w Warszawie.

W wydarzeniu uczestniczyli parlamentarzyści ziemi radomskiej: Agnieszka Górska, Anna Kwiecień, Marek Suski, Andrzej Kosztowniak oraz Stanisław Karczewski.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości dba o zdrowie Polaków i wspiera finansowo usuwanie i unieszkodliwianie azbestu. […] Polski sejm przyjął w ostatnich latach szereg ustaw, których celem jest poprawa klimatu, jakości powietrza oraz dostępności energii.

– wskazał Marek Suski, poseł RP.

Gminy, które otrzymały dofinansowanie na usuwanie i unieszkodliwianie azbestu:

  • Gmina Chotcza – 34 998,32 zł
  • Gmina Ciepielów – 31 860,00 zł
  • Gmina Rzeczniów – 33 252,34 zł
  • Miasto i Gmina Lipsko – 34 304,00 zł
  • Miasto i Gmina Solec n. Wisłą – 34 880,00 zł

Źródło: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie; Urząd Gminy w Rzeczniowie.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*