115 i 109 km/h na liczniku



Czas czytania: < 1 minutę

W sobotę (20 stycznia)  lipscy policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Niechlubny rekordzista jechał w miejscu, gdzie obowiązuje “50”, z prędkością 115 km/h.

W sobotę tuż po godz. 7 w miejscowości Walentynów Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego lipskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który kierując Citroenem, przekroczył prędkość o 65 km/h, jadąc w obszarze zabudowanym 115 km/h.

Za popełnione wykroczenie na konto 40-latka zostało dopisanych 14 punktów karnych i musi zapłacić 2 000 zł mandatu.

Dwie godziny później w miejscowości Maruszów kierująca 28-letnia mieszkanka naszego powiatu również w obszarze zabudowanym, przy obowiązującym ograniczeniu prędkości do 50 km/h jechała Oplem za szybko. Pomiar prędkości wykazał 109 km/h.

W związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości na kierującą również nałożono mandant karny w kwocie 1500 złotych i dopisano 13 punktów karnych.

Ponadto obojgu kierującym w związku z przekroczeniem prędkości, zgodnie z obowiązującymi przepisami, zostało zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam szukać nieprawidłowości

Nasza ankieta

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach 22:00 - 6:00 na terenie każdej gminy w powiecie?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.