Dzięki staraniom Pani Burmistrz Małgorzaty Szymańskiej, Publiczna Szkoła Podstawowa w Solcu nad Wisłą oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Pawłowicach nawiązały współpracę z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Informacja z profilu Miasto i Gmina Solec nad Wisłą
Umowa o współprace pomiędzy szkołami z Publiczna Szkoła Podstawowa w Solcu nad Wisłą , Publiczna Szkoła Podstawowa w Pawłowicach a Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
7 marca 2025 roku Publiczna Szkoła Podstawowa w Solcu nad Wisłą oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Pawłowicach podpisały umowę o współpracy z Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Cel współpracy:
Organizacja projektów edukacyjnych i kulturalnych
Wykłady, warsztaty i wycieczki przedmiotowe
Zajęcia na wydziałach: Artystycznym, Biologii i Biotechnologii, Chemii, Ekonomicznym, Filologicznym, Politologii i Dziennikarstwa, Nauk o Gospodarce Przestrzennej oraz Prawa i Administracji
Dzięki tym inicjatywom uczniowie będą mogli rozwijać swoje pasje i zainteresowania pod okiem ekspertów z różnych dziedzin!Serdeczne podziękowania kierujemy do prof. dr. hab. Radosław Dobrowolski – Rektor UMCS Dobrowolskiego za wsparcie oraz otwartość na współpracę!
Podpisanie umowy to ogromny krok w stronę rozwoju edukacyjnego i kulturalnego młodzieży z Solca nad Wisłą oraz Pawłowic. To także szansa na budowanie silnych więzi pomiędzy szkołami a środowiskiem akademickim.
Ogromne podziękowania dla Pani Burmistrz Małgorzaty Szymańskiej za zaangażowanie w rozwój współpracy między szkołami a uczelniami! Dzięki jej staraniom młodzież zyska możliwość bezpośredniego kontaktu z wybitnymi specjalistami oraz uczestnictwa w wydarzeniach wzbogacających ich wiedzę i doświadczenie!
To dopiero początek ekscytującej współpracy!
Hm.Daje do myślenia. Może po 8 klasach od razu na wydziały UMCS
Uczelnia, która honoruje działania Holland, Tokarczuk, Applebaum dając im doktoraty honoris causa za tzw. dorobek intelektualny między innymi Zieloną granicę i antypolskie wypowiedzi straciła w moich oczach. Miejmy nadzieję, że najmłodsi nie doświadczą takiej indoktrynacji.
Nie doświadczą? O tym jak z kanonu lektur obowiązkowych usuwa się Mickiewicza, Słowackiego, Prusa, Żeromskiego itd.????? Quo vadis Domine? Gdy ty opuszczasz mój lud, do Rzymu idę, by mnie ukrzyżowano raz wtóry…