Szok! W Lipsku zabrakło węgla!




Komunikat organizacyjny dotyczący sprzedaży węgla dla mieszkańców Miasta i Gminy Lipsko.

Szanowni mieszkańcy.

Informujemy, że pierwsza partia przydzielonego Gminie węgla została już wyprzedana.

Z przyczyn od nas niezależnych, ilość dostarczonego opału jest na dzień dzisiejszy niewystarczająca do zaspokojenia wszystkich potrzeb naszych mieszkańców, którzy złożyli wnioski.

Zgodnie z poprzednimi komunikatami Urzędu w sprawie sprzedaży węgla, osoby które dokonały płatności, a węgla dla nich nie wystarczyło, mogą zwrócić się do Urzędu z wnioskiem o zwrot tych środków.

Mieszkańcy mogą również pozostawić wpłacone środki na rachunku bankowym Gminy, wówczas będą one traktowane jako rezerwacja paliwa stałego w przypadku jego otrzymania przez Gminę w terminie późniejszym.

Pragniemy Państwa poinformować, że czynimy nieustanne starania, aby pozyskać większą ilość paliwa stałego z Polskiej Grupy Górniczej.

Na dzień dzisiejszy, kolejnych dostaw możemy spodziewać się po nowym roku.

Niestety nie mamy potwierdzonego żadnego terminu w tej sprawie.

Informujemy również, że z początkiem grudnia zmieniono przepisy rozporządzenia dotyczącego przysługujących limitów na mieszkańca w taki sposób, że niewykorzystany limit 1,5 tony węgla przysługujący mieszkańcowi do końca 2022 roku przechodzi na rok następny.

Informujemy również, że w przypadku gdy otrzymamy węgiel po nowym roku, w pierwszej kolejności będą rozpatrywane te wnioski mieszkańców, które dotyczą niewykorzystanego zakupu w ramach limitu do końca 2022 roku (tj. pierwsze 1,5 tony).

Pozostałe ilości będą sprzedawane w miarę dostępności opału.

[…].

– czytamy na stronie Urzędu Miasta i Gminy w Lipsku.

Źródło: UMiG w Lipsku.




Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.