Komunikat ws. jakości wody!
Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lipsku z dnia 21 września 2021 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Komunikat dotyczy jakości wody przeznaczonej do spożycia i bezpieczeństwa zdrowotnego konsumentów korzystających z wodociągu publicznego w miejscowości Jawor Solecki dla zaopatrywanych miejscowości Aleksandrów, Jawor Solecki, Jaworska Wola, Wyględów, Wierzchowiska Pierwsze, Wierzchowiska Drugie.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lipsku informuje, że na podstawie sprawozdania z badań nr 1521/S próbki wody pobranej w ramach kontroli wewnętrznej monitoringu kontrolnego ze stałego punktu poboru (punkt zgodności): hydrofornia w miejscowości Jawor Solecki, stwierdza przydatność wody do spożycia przez ludzi w zakresie wykonanych badań laboratoryjnych.Z uwagi na powyższe, istnieje możliwość korzystania z wody do spożycia bez ograniczeń.

Woda nadaje się do celów konsumpcyjnych, na potrzeby gospodarcze (tj.: do przygotowania posiłków, potraw, jak również do mycia i płukania warzyw oraz owoców, do produkcji żywności, do mycia powierzchni mających kontakt z żywnością, a także do kąpieli). Woda może być wykorzystywana do innych celów, np. sanitarnych – WC.Powyższe informacje są obowiązujące do czasu wydania kolejnego komunikatu, a ich aktualizacja uzależniona jest od zmieniających się czynników podlegających udostępnieniu konsumentów.

Źródło: Urząd Gminy w Siennie.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*