Komunikat nr 21 Ministra Zdrowia w sprawie dawki przypominającej (czwartej) dla osób zaszczepionych dawką dodatkową przeciw COVID-19.
Minister Zdrowia mając na uwadze stanowisko Rady Medycznej nr 29 z 16 listopada 2021 r. zaktualizowane o stanowisko nr 33 z 23 grudnia 2021 r. oraz aktualne zalecenia Zespołu ds. Szczepień Ochronnych informuje, że osoby w wieku ≥ 12 lat, które otrzymały dawkę dodatkową (osoby z zaburzeniami odporności), mogą otrzymać dawkę przypominającą (czwartą) w odstępie co najmniej 5. miesięcy od dawki dodatkowej.
W szczepieniu przypominającym wykonywanym u osób po dawce dodatkowej zaleca się podanie szczepionki mRNA – Comirnaty (Pfizer-BioNTech) w pełnej dawce (30 µg) 0,3 ml lub Spikevax (Moderna) w połowie dawki (50 µg) – 0,25 ml.
Automatyczne wystawienie skierowania na szczepienie dawką przypominającą dla osób które przyjęły dawkę dodatkową nastąpi jeżeli minął okres 150 dni od dawki dodatkowej oraz samo szczepienie zostało prawidłowo odnotowane w Karcie szczepienia (3 z 3).
W przypadku braku skierowania, decyzję o jego wystawieniu podejmuje lekarz z zachowaniem wymaganego minimalnego odstępu dla podania dawki przypominjącej.
Więcej informacji TUTAJ.
Źródło: Ministerstwo Zdrowia.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis