Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i/lub usuwania wpisów.

Nawigacja po forum

Równi i równiejsi?

Cytat

Pomimo państwowych nakazów i kościelnych próśb o stosowanie się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia księża w Lipsku nie noszą maseczek!

W innych miastach, większych parafiach, nawet biskupi noszą maseczki. Nie ma jej tylko kapłan, który przewodniczy podczas sprawowania Mszy Świętej.
Niestety w naszym kościele próżno szukać księdza w maseczce, czy to przy Ołtarzu, podczas udzielania Komunii, zbierania na tacę czy w konfesjonale.

Podobnie sytuacja ma się z udzielaniem Komunii Świętej. W odpowiedzialnych kościołach "usilnie zaleca się" przyjmowanie Komunii Świętej na rękę, a jeśli ktoś naprawdę musi do ust to powinien pójść na koniec kolejki. Informacja ta jest powtarzana podczas każdej Mszy przed tym sakramentem.

W Lipsku "można" przyjąć na rękę, ale w sumie księżom to wszystko jedno. I wszystko jedno kiedy ktoś obliże palce kapłana, aby ten mógł podać Komunię kolejnej osobie.

A limity liczby ludzi w kościele? Kolejna bzdura nieobowiązująca lipskiego proboszcza. W niedzielę wszystkie ławki pełne. Policja także omija teren kościoła szerokim łukiem. Lepiej wlepiać mandaty staruszkom na ulicy za brak maseczki na nosie.

Wierni naprawdę zasługują na podziw i uznanie od strony swoich duszpasterzy, że już ponad rok tolerują takie zachowanie i godzą się na niszczenie swojego zdrowia.

Lipscy księża swoją postawą nie wykazują solidarności z ludźmi w tak trudnym czasie, empatii.

Próżno szukać u nich chrześcijańskiej pokory czy poszanowania zdrowia i życia wiernych (5. Nie zabijaj). Za to bije z nich przeogromna pycha, bo księdzu wszystko wolno i w kościele się nie zaraża. Oczywiście, że się zaraża. Tak samo jak w kinie. Niestety.

Dodane pliki:
  • father-873830_960_720.jpg
Cytat

Siedź w domu, ty żałosny "sygnalitzatorze" nikt ci do kościoła chodzić nie każe!!!!