Na terenie powiatu lipskiego ruszyła realizacja trzeciego etapu Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC) wspierającego budowę sieci światłowodowej w lokalizacjach, gdzie usługi te nie były wcześniej dostępne.
Do końca 2021 roku powstanie infrastruktura światłowodowa obejmująca swoim zasięgiem zdecydowaną większość gospodarstw domowych i wszystkie jednostki oświatowe. Dzięki temu, mieszkańcy uzyskają dostęp do niezawodnych usług światłowodowych (Internet, telewizja w jakości 4K, telefonia VoIP). Budowana sieć będzie miała charakter otwarty, co oznacza. że swoje usługi, będą mogli oferować na niej różni dostawcy telekomunikacyjni.
Również firma Net-Kont@kt Lipsko przystąpiła do Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). W ramach tej współpracy będzie w stanie świadczyć usługi telekomunikacyjne na najwyższym poziomie nie tylko w Lipsku, ale na terenie całego powiatu lipskiego. Wykorzystując najnowocześniejszą technologię światłowodową deklarują, że dostarczą do każdego z Was Internet z prędkością do 1Gb/s, Telewizję w 4K oraz telefonię VoIP.
Wszystkich zainteresowanych skorzystaniem z w/w usług zapraszają do kontaktu z BOK:
Net-Kont@kt Lipsko
ul. 1 Maja 18
27-300 Lipsko
tel.: 48 378 13 47
e-mail: biuro@net-kontakt.com.pl
Źródło: Net-Kont@kt Lipsko.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis