„Boże Ciało” w Kinie za Rogiem (Solec nad Wisłą)!
Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem.

Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim w małym miasteczku na południu Polski. Na skutek zbiegu okoliczności zostaje wzięty za księdza i na czas nieobecności miejscowego proboszcza na jego prośbę zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku.

W 2020 roku film zdobył jedenaście Orłów (w tym dla najlepszego filmu) spośród piętnastu nominacji, ustanawiając nowy rekord w ilości zdobytych statuetek przyznawanych przez Polską Akademię Filmową.

Podczas 22. ceremonii wręczenia owych nagród nagrodzeni zostali m.in. Jan Komasa w kategorii „najlepsza reżyseria”; Mateusz Pacewicz w kategoriach „najlepszy scenariusz” i „odkrycie roku”; Bartosz Bielenia, Aleksandra Konieczna, Łukasz Simlat i Eliza Rycembel w kategoriach aktorskich, a także Piotr Sobociński jr. w kategorii „najlepsze zdjęcia” oraz „nagrodę publiczności”.

Został także nominowany do Oscara w kategorii „Najlepszy film międzynarodowy”.

4 lipca (sobota) – Kino Za Rogiem Solec nad Wisłą – godz. 18:00-19:50. Cena 8,00 zł.


Zwiastun

Źródło: Kino za Rogiem w Solcu nad Wisłą.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.