Będzie lustracja lipskich urzędników



Czas czytania: < 1 minutę

Dzisiaj weszły w życie przepisy, które przewidują lustrację członków korpusu służby cywilnej oraz urzędników państwowych – w tym cały powiat lipski.

Ci, którzy współpracowali z organami bezpieczeństwa PRL, prawie natychmiast stracą pracę.

Deklaracje tych, którzy zaprzeczą współpracy z organami bezpieczeństwa, mają być w ciągu 5 miesięcy sprawdzone przez IPN.

Stwierdzenie współpracy w aktach Instytutu także będzie oznaczało utratę pracy i niemożliwość zatrudnienia się w urzędach państwowych.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać




2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.




Przejdź do treści
Przegląd prywatności
MojeLipsko.info

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.

Ściśle niezbędne ciasteczka

Niezbędne ciasteczka powinny być zawsze włączone, abyśmy mogli zapisać twoje preferencje dotyczące ustawień ciasteczek.

Ciasteczka stron trzecich

Ta strona korzysta z Google Analytics do gromadzenia anonimowych informacji, takich jak liczba odwiedzających i najpopularniejsze podstrony witryny.

Włączenie tego ciasteczka pomaga nam ulepszyć naszą stronę internetową.