Publikujemy list czytelnika:
My, mieszkańcy powiatu lipskiego, domagamy się pilnego wprowadzenia nowoczesnej, dostępnej i sprawnie funkcjonującej komunikacji na wzór rozwiązań wdrożonych przez gminę Iłża.
W Iłży od 2024 roku działa nowoczesna komunikacja gminna „Kurs na Iłżę!”, obejmująca pięć linii autobusowych, które łączą miejscowości na terenie gminy i zapewniają mieszkańcom wygodny dojazd do pracy, szkół, urzędów oraz placówek zdrowia. Dzięki współpracy z Wojewodą Mazowieckim i pozyskaniu środków z funduszu celowego, komunikacja ta jest nie tylko regularna i dobrze zorganizowana, ale także bezpłatna dla posiadaczy Karty Mieszkańca Gminy Iłża.
Oczekujemy, że podobne rozwiązania zostaną jak najszybciej wdrożone w powiecie lipskim. Należy zaznaczyć, że Iłża to tylko gmina. Jednak umie zorganizować komunikację!
Sprawna komunikacja publiczna to nie przywilej, lecz podstawowe prawo każdego mieszkańca – gwarantujące równość szans, przeciwdziałające wykluczeniu komunikacyjnemu i wspierające rozwój lokalnych społeczności.
Żądamy:
-
Utworzenia sieci linii autobusowych obejmujących wszystkie gminy powiatu lipskiego, z dogodnymi połączeniami do miasta powiatowego oraz okolicznych miejscowości.
-
Wprowadzenia rozkładów jazdy dostosowanych do potrzeb mieszkańców, w tym uczniów, osób starszych i pracujących.
-
Możliwości korzystania z komunikacji na preferencyjnych warunkach, wzorem bezpłatnych przejazdów dla mieszkańców gminy Iłża.
-
Przejrzystej informacji o kursach i łatwego dostępu do rozkładów jazdy.
Apelujemy do władz powiatu lipskiego o podjęcie natychmiastowych działań w tej sprawie. Sprawna komunikacja publiczna to inwestycja w przyszłość naszego regionu!
te co są jadą puste. chcemy więcej pustych. jak ide do pracy to widze rano codziennie zapakowany po kilka osób wincyj
Po co te bzdury. Syn jeździł codziennie do Iłży do LO i codziennie widziałem dworzec jeszcze rok temu. Nie ma sensu, puste wszystkie busy i autobusy z Lipska z Ostrowca Św i z Opola Lubelskiego. Rozumu trzeba nie mieć, żeby takie żądania bzdurne pisać. Wystarczą linie Lipsko – Radom – Ostrowiec Św i Opole Lub i wszystko. Ktoś nie wie o czym pisze.
Cytując poprzednie wypowiedzi po co autobusy , mamy nogi i buty i to wystarczy . Myśląc o rozwoju powiatu od tego należy zacząć , sprawną komunikacja to podstawa funkcjonowania ludzi ! Ułatwia dostęp do szkół lekarzy urzędów . To zachęca do osiedlania się na danym terenie . Następny krok pozyskanie inwestorów , przedsiębiorców , którzy zainwestują i stworzą nowe miejsca pracy .
toż Ci ludzie napisali czytaj ze zrozumieniem. Autobusy i busy wożą powietrze. po co pchać pieniądze tam gdzie będą utopione, rozumu trochę trzeba mieć, żeby apelować o cokolwiek. Autobusy nadają się na szrot. Trzebaby zacząć od zmiany taboru. Boże ludzkość niedługo wyginie.
mamy dobrą komunikację między powiatem i nie trzeba zmieiac właśnie po co wozić powietrze 8 razy dziennie
ale autobus kursuje. przez moją gminę do Lipska z Iłży jedzie praktycznie co 2 godziny. JezdZila tylko młodzież do szkoły,czasem ktoś wsiądzie do Lipska że starszych.
To marnowanie publicznych pieniędzy. autobusy wożą powietrze. Nikt tego nie sprawdza. Przekręt finansowy na calego
Nie każdy ma lub chce mieć samochód !!! Nie każdego stać , niektórzy mają dzieci lub są młodzi na dorobku , uważam iż rozwój komunikacji w każdym zakresie to pomoc w rozwoju regionu !!! Po co na co dlaczego , Właśnie dlatego !!!!
ale autobusy kursują, więc nie musisz mieć samochodu. wsiadaj do autobusu, dawaj przykład, niech nie wozi powietrza.
Autobusy powinny mieć przystanek przy szpitalu jak w cywilizowanych miastach .Ludzie korzystający z poradni i szpitala są zdani na rodzinę i sąsiadów.