Na Mazowszu wręczono pierwsze w kraju promesy na zakup samochodów.
20 marca 2023 roku w Komendzie Miejskiej PSP w Radomiu odbyła się uroczystość z okazji wręczenia pierwszych w kraju promes na zakup samochodów pożarniczych, które są wynikiem realizacji Programu „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych – Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych”.
Przekazane promesy zapewniają jednostkom OSP otrzymanie dofinansowania ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Komendy Głównej PSP.
W wydarzeniu uczestniczyli, m.in.:
- Anna Moskwa – Minister Klimatu i Środowiska,
- Wojciech Skurkiewicz – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej,
- Agnieszka Górska – Poseł na Sejm RP,
- Anna Kwiecień – Poseł na Sejm RP,
- Marek Suski – Poseł na Sejm RP,
- Dariusz Bąk – Poseł na Sejm RP,
- Artur Standowicz – Wicewojewoda Mazowiecki,
- gen. bryg. Andrzej Bartkowiak – Komendant Główny PSP,
- st. bryg. Jarosław Piotrowski – Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP,
- Sławomir Mazurek – Wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska,
- Marian Niemirski – Starosta Powiatu Przysuskiego,
- Waldemar Trelka – Starosta Powiatu Radomskiego,
- Sławomir Śmieciuch – Starosta Powiatu Lipskiego,
- st. bryg. Łukasz Maciejewski – Komendant Powiatowy PSP w Lipsku.
Promesy wręczono m. in. 2 jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu lipskiego.
Promesy na zakup średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych (GBA) odebrali druhowie z OSP: Tymienica, Krępa Kościelna.
Zaproszeni goście gratulowali druhom pozyskania nowych samochodów oraz składali podziękowania za bezinteresowność w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi i sumienną pracę na rzecz bezpieczeństwa.
Źródło: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie; UMiG w Lipsku; OSP Krępa Kościelna; OSP Tymienica.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis