Zdobywcą tytułu „Maszyna Miesiąca” został ciągnik rolniczy Massey Ferguson 165 wyprodukowany w 1969 r. właściciela Artura K. z gm. Solec nad Wisłą. Konkurs został zorganizowany przez „Tygodnik Poradnik Rolniczy”.
Ciągnik Massey Ferguson 165 należący do serii 100 Massey Ferguson to ciągnik o mocy 59 KM, produkowany w latach 1968–1969. Ciągnik napędzany jest 3,5-litrowym czterocylindrowym silnikiem wysokoprężnym Perkins. Chłodzony jest cieczą. Był to najpopularniejszy ciągnik na rynku w swoim czasie, a wraz z modelem 135 był produkowany w setkach tysięcy egzemplarzy. Dziś określany jest jako najpopularniejszy używany ciągnik na świecie. Ze względu na prostą, mechaniczną budowę jest niezwykle trwały, bezawaryjny, łatwy do naprawy.
Egzemplarz Artura został sprowadzony wiele lat temu z Wielkiej Brytanii. Przez długi czas ciągnik nie był wykorzystywany do pracy. Dopiero rok temu, po zmianie właściciela i gruntownym remoncie, odzyskał blask i zaczął pracę w niewielkim, kilkuhektarowym gospodarstwie o profilu sadowniczym. Doskonale sprawdza się w pracach typowo polowych, np. siew czy orka, jak i do prac sadowniczych, np. koszenie alejek między rzędami porzeczek czy zwożenie zebranych owoców. Jednocześnie stał się atrakcją dla mieszkańców gminy Solec nad Wisłą.
Źródło: Tygodnik Poradnik Rolniczy.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis