Uniwersytet Trzeciego Wieku Powiatu Lipskiego wznawia działalność!



Fot. Archiwum Uniwersytetu Trzeciego Wieku Powiatu Lipskiego

Po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa wznawia swoją działalność Uniwersytet Trzeciego Wieku Powiatu Lipskiego.

Inauguracja nowego roku akademickiego została zaplanowana na sobotę 28 sierpnia. O godz. 12. w Kościele pw. Świętej Trójcy w Lipsku odprawiona zostanie msza święta, a po niej, także w kościele, nastąpi oficjalna inauguracja roku oraz wykład inauguracyjny prof. dr. hab. Wiktora Łyjaka połączony z koncertem organowym. Po wykładzie odbędzie się spotkanie koleżeńskie w Ośrodku Pasieka obok Źródełka.

Projekt napisany przez Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku Powiatu Lipskiego zatytułowany „Lepiej późno niż wcale” uzyskał pozytywną ocenę i na jego realizację z Urzędu Marszałkowskiego pozyskana została dotacja w kwocie ponad 27 000 zł. Jest to już druga edycja tego działania. Pierwsza odbyła się w 2019 roku.



W projekcie skierowanym do 50. członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku przewidziano warsztaty zdrowego żywienia, rękodzieła artystycznego i florystyki, komunikacji interpersonalnej i treningu pamięci, obsługi komputera i poznawania najnowszych usług telekomunikacyjnych, w tym wykorzystanie możliwości smartfona.

Dla uczestników warsztatów zaplanowany jest jednodniowy wyjazd integracyjny w Góry Świętokrzyskie połączony z biesiadą studencką w jednym z ośrodków agroturystycznych oraz wyjazd do Lubelskiego Teatru Muzycznego.

Działania projektowe rozpoczną się jeszcze w sierpniu i potrwają do grudnia. Zapisy na warsztaty prowadzą koordynatorzy gminni do dnia 10 sierpnia br. Koordynatorami w poszczególnych gminach są:

  • Gmina Lipsko: Grażyna Szewczyk;
  • Gmina Solec nad Wisłą i Gmina Chotcza: Izabela Burdon;
  • Gmina Sienno: Maria Batog;
  • Gmina Rzeczniów: Henryka Kiepas.

Źródło: Radio Lipsko.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać




Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.