Powiślanka Lipsko ma plan sparingów na zimę – wywiad z Prezesem!
Jak informuje Echo Dnia, za kilka dni do treningów wrócą piłkarze Powiślanki Lipsko. Ekipa Jakuba Cieciury będzie trenować na własnych obiektach, do tego rozegra kilka gier sparingowych.

Rundę jesienną Tymex Ligi Okręgowej piłkarze z Lipska zakończyli z dużym niedosytem. Powiślanka z dorobkiem 30. punktów zajmuje czwarte miejsce w tabeli i traci dziewięć punktów do lidera: Enea Energii Kozienicie. Wiosną zespół chce powalczyć o awans.

Treningi rozpoczynamy w poniedziałek, 11 stycznia. Jeśli pogoda pozwoli trenować będziemy na własnym obiekcie przy sztucznym oświetleniu, jeśli nie to będziemy korzystać z orlika lub hali sportowej.

– mówi Piotr Rybiński, prezes Powiślanki Lipsko.

W trakcie zimowego okresu przygotowawczego zespół rozegra dziewięć meczów sparingowych. Jego rywalami będą:

  • Krępianka Rzeczniów (17 stycznia),
  • Cisowianka Drzewce (24 stycznia),
  • Powiślak Końskowola (31 stycznia),
  • KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (6 lutego),
  • Sparta Dwikozy (13 lutego),
  • Alit Ożarów (17 lutego),
  • OKS Opatów (20 lutego),
  • Orlicz Suchedniów (27 lutego),
  • Opolanin Opole Lubelskie (6 marca).

Z kadry zespołu ubywa bramkarz Jakub Kozłowski, który wraca do Krakowa, ponieważ tam od nowego roku podejmie pracę. W jego miejsce przychodzi Damian Lis, który ostatni rok spędził w Wiśle Solec i ogrywał się na poziomie A-klasy, o miejsce w bramce będzie rywalizował z młodym Kamilem Wilkiem który w rundzie jesiennej rozegrał dwa spotkania w lidze i bronił we wszystkich meczach Mirax Pucharu Polski. W okresie przygotowawczym będziemy chcieli pozyskać jednego lub dwóch nowych zawodników.

– zapowiada Rybiński.

Rok 2020 zapisze się w historii klubu. Na terenie stadionu wykonano szereg inwestycji, które znacząco pomogą w codziennym funkcjonowaniu klubu.

Chcielibyśmy podziękować Jackowi Wielorańskiemu, burmistrzowi miasta i gminy Lipsko, wszystkim radnym Rady Miejskiej w Lipsku i Arturowi Dygasowi, sekretarzowi gminy za zamontowanie na naszym stadionie nowego oświetlenia, które zostało zamontowane na górnej płycie boiska. Dzięki temu będziemy mogli tam trenować, a także rozgrywać mecze sparingowe w okresie przygotowawczym. To nie wszystkie inwestycje, bowiem wymieniono również boksy rezerwowych na górnej płycie i zamontowano nowe ogrodzenie wokół dolnej płyty. Teraz pozostaje nam jedynie czekać na nowy budynek klubowy, który jest niezbędny do dalszego funkcjonowania i rozwoju klubu. Wdzięczni jesteśmy również naszym sponsorom, którzy mimo trudnego okresu są nadal z nami i nas wspierają.

– mówi Rybiński.

Bardzo dobrą informacją jest również fakt, że klub coraz mocniej stawia na pracę z młodzieżą.

Od nowego roku, pierwszy raz w historii klubu, będzie sześć drużyn młodzieżowych: pięć drużyn chłopców i jedna drużyna dziewczynek. Do tej pory były to tylko dwie drużyny: jedna seniorów i juniorów, a od nowego roku będzie to przeszło setka dzieci. Mamy nadzieję, że wśród nich będą przyszli reprezentanci pierwszego zespołu. Docelowo chcielibyśmy, żeby w przyszłych latach w kadrze seniorskiej drużyny było jak najwięcej wychowanków.

– zapowiada prezes Powiślanki Lipsko.

Początek rundy wiosennej Tymex Ligi Okręgowej zaplanowano na weekend 13-14 marca. Powiślanka w pierwszym spotkaniu zagra przed własną publicznością z Orłem Wierzbica.

Źródło: Echo Dnia.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*