Płot chroniący przed dzikami już jest gotowy!
Gotowy jest już płot zabezpieczający region świętokrzyski przez przemieszczaniem się dzików od strony województwa mazowieckiego.

Powodem budowy było wykrycie ognisk choroby w gospodarstwach rolnych z gmin sąsiadujących z powiatem starachowickim i ostrowieckim – Siennie i Rzeczniowie.

Jak mówi rzecznik Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski Jacek Sobolak, instytucja na nadzorowanym przez siebie terenie wykonała 10 km płotu z siatki, którą ogradza się leśne uprawy.

Ogrodzenie wykonane na terenie naszego nadleśnictwa i na gruntach prywatnych pokrywa się mniej więcej z granicą z województwem mazowieckim. To tereny leśnictw Bałtów i Jeleniec, łączą je grunty niepaństwowe.

– informuje.

Konstrukcja łączy się z tą wykonaną przez Nadleśnictwo Starachowice, która ma z kolei 20 km długości. Jacek Sobolak uważa, że ogrodzenie jest solidne. Ma dwa metry wysokości, dla wzmocnienia konstrukcji paliki powbijane są co dwa metry.

Na dole jest wywinięte w kierunku województwa mazowieckiego, dodatkowo wzmocnione żerdzią, aby uniemożliwić dzikom przechodzenie dołem.

– dodaje Jacek Sobolak.

Płot nie daje stuprocentowego zabezpieczenia, ponieważ posiada luki, np. w okolicy dróg. Te miejsca szczególnie patrolują myśliwi.

Źródło: Radio Kielce.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*